Kurtka zimowa damska to must have w każdej szafie.

Kurtka zimowa damska to must have w każdej szafie.

Zima często zaskakuje nie tylko drogowców. Często również nasza szafa nie jest gotowa na jej nadejście. Warto zatem odpowiednio wcześniej zadbać o kompletację zimowej garderoby. Ciepły sweter, szal czy kurtka zimowa damska to coś, co jest niezbędne aby móc przetrwać tę chłodną porę roku.

Kurtka zimowa damska– hit czy kit?

Kurtki zimowe damskie już od października zalewają witryny sklepowe. Dużą konkurencją dla nich są jednak płaszcze. Co jest zatem lepsze, kurtka czy płaszcz?

Kurtki zimowe mają sporo zalet:

  • są często grubsze i cieplejsze niż płaszcze,
  • mają kaptur, który pomoże nam uchronić się przed wiatrem,
  • są uniwersalne, pasują zarówno do eleganckich dodatków jak i tych mniej oficjalnych,
  • zazwyczaj ich konserwacja i czyszczenie nie wymaga oddawania do pralni chemicznych, czy stosowania zaawansowanych drogich środków pielęgnacyjnych.

O czym należy pamiętać kupując kurtkę zimową damską?

Kupując damską kurtkę zimową, należy pamiętać o odpowiednim dobraniu jej rozmiaru. Zawsze należy wybrać model odrobinę większy, tak aby móc bez problemu założyć pod nią grubszy sweter czy bluzę.

Należy zwrócić też uwagę na materiał wierzchni, z jakiego jest wykonana. Wiedza ta da nam informację, czy kurtka będzie nas dodatkowo chronić na przykład przed deszczem.

kurtka zimowa damska

Gdzie szukać damskich kurtek zimowych?

Kurtki zimowe damskie są obecnie odstępne prawie we wszystkich sklepach odzieżowych np. na tej stronie lub w sklepach z odzieżą sportową. Warto również zerknąć na popularne portale aukcyjne lub strony, gdzie możemy kupić ubrania z drugiej ręki. Często znajdziemy na nich kurtki świetnej jakości, za na prawdę przystępną cenę.