Welurowe dresy – od sportowego stroju do high fashion

Welurowe dresy – od sportowego stroju do high fashion

Dresy. Choć wielu osobom kojarzą się one z modą współczesną, ten niezwykły element garderoby istnieje już od ponad 100 lat. I nie, to nie żart – pierwsze spodnie dresowe zostały wynalezione w 1920 roku i od tego czasu przeszły one nie małą rewolucję. Do najpopularniejszych rodzai dresów należą te wykonane z weluru – miękkiego i delikatnego materiału, który sprawia, że uszyty z niego komplet jest niezwykle miły w dotyku oraz wygodny do noszenia. Jednak nie jest to jedyna zaleta welurowych dresów i samego weluru.

Dresy welurowe damskie – stylowy dodatek na chłodny wieczór

dresy welurowe damskie

Komplety dresowe znane są ze swojej niesamowitej wygody oraz swobody poruszania się, dzięki czemu stanowią one idealny wybór na leniwy wieczór z ulubionym serialem. Ponadto ciepły materiał zapewnia odpowiednią temperaturę ciała, nawet gdy za oknem właśnie szaleje prawdziwa burza śnieżna. Ta niezwykła kombinacja wygody i stylu połączonego z ciepłem sprawia, że obecnie mało kto nie posiada w swojej szafie przynajmniej jednej pary welurowych dresów na chłodniejsze dni.

Dresy damskie – sportowy strój, który pokochały gwiazdy

Same dresy stały się również popularnym strojem wielu gwiazd i blogerek modowych, głównie dzięki łatwej dostępności i szerokiej możliwości wyboru różnych, bardzo zjawiskowych modeli. Dresy welurowe damskie podbiły także wybiegi tak luksusowych marek jak:

  • Gucci
  • Balenciaga
  • Versace
  • Michael Kors

. W połączeniu z innymi, stylowymi dodatkami mogą one nawet stworzyć świetną stylizację na codzienny spacer, w nieco bardziej sportowym stylu.