Piżamy onesie – dlaczego warto je wybrać?

Piżamy onesie – dlaczego warto je wybrać?

Może nie każdy słyszał o słowie onesie, ale z pewnością, każdy widział jednoczęściowe piżamy kigurumi. Stały się one w krótkim czasie hitem i cieszą się dużą popularnością w Polsce wśród dzieci, młodzieży i dorosłych. Jak wyglądają piżamy onesie?

Piżama onesie

Inną nazwą piżamy onesie jest kigurumi, a charakterystycznym znakiem jest pluszowy jednoczęściowy strój, który może przyjmować różne formy. Najczęściej piżamy imitują zwierzęta, szkielety, wróżki czy postaci z bajek. Dość specyficzny wygląd sprawia, że w tych piżamach zakochali się praktycznie wszyscy. Niektórzy kupują takie piżamy dla żartu, a inni ze względu na wygodę i ciepło. Pluszowy i miły w dotyku materiał z pewnością przypadnie do gustu najbardziej wymagającym osobom. Ten strój dotarł do Polski z odległej Japonii, w której na ulicach można spotkać osoby noszące piżamy w formie codziennej stylizacji.

Czy warto wybrać piżamę onesie?

Wszystko oczywiście zależy od indywidualnych preferencji. Piżama jest idealna na pewno dla osób lubiących ciepło. Świetnie nadaje się na jesienne i zimowe wieczory. Dodatkowo w takim stroju nikt nie będzie ponury i smutny. Dzięki piżamie można rozweselić pozostałych domowników i poszaleć nieco z modą. Na co dzień większość osób musi dbać o swój elegancki i stonowany wygląd. Warto zatem wieczorem nieco się rozluźnić i ubrać coś, co będzie bardzo wygodne, a do tego śmieszne. Piżama ma luźny krój, dzięki czemu można ją bez problemu szybko zdjąć i założyć.

Najpopularniejsze wzory piżam onesie

Z racji dużej popularności przybywa także coraz więcej motywów piżam. Dla dzieci z pewnością najlepiej nadają się motywy zwierzęce lub bajkowe. Można wybrać piżamę pandę, żyrafę, misia czy króliczka. Dużym powodzeniem cieszy się piżama z motywem szkieletu. Można ją kupić specjalnie na wieczór Halloween lub ubierać na co dzień do snu. Z racji tego, że jest to piżama wywodząca się z Japonii, to oczywiście znajduje się wiele wzorów nawiązujących do słynnych na całym świecie Pokemonów.