Jak zadbać o stopy latem?

Jak zadbać o stopy latem?

Zima to idealny czas, żeby zadbać o kondycję naszych stóp. Wszak za kilka miesięcy będziemy chciały wyeksponować, a klapki damskie czy sandałki w mig wyeksponują każdą niedoskonałość. Dlatego warto dbać o stopy regularnie. Dzięki temu dzięki temu zaoszczędzimy sobie mnóstwo czasu i stresu.Piechotą do lata

damskie klapki

Latem bardzo wiele osób traktuje swoje stopy nieco po macoszemu. Warto jednak o nie zadbać szczególni, że w tym okresie wiele z nas wybiera jako obuwie klapki damskie. Dlatego warto zafundować naszym stopom domowe Spa.

Zacznijmy od ciepłej kąpieli z dodatkiem mydła bądź soli do kąpieli. Ciepła woda idealnie zmiękczy zrogowaciały naskórek. Potem musimy zabrać się za usuwanie stwardniałej skóry. Możemy do tego celu użyć tarki czy gruboziarnistego peelingu. Jeśli nasze stopy są bardzo zaniedbane, to prawdopodobnie jeden zabieg nie wystarczy. Nie śpieszmy się. Nie chcemy przecież uszkodzić czy podrażnić skóry na stopach. Kolejny krok to skrócenie paznokci. Najlepiej zrobić to za pomocą pilniczka. Będziemy mieć gwarancję, że się nie skaleczymy. Ostatni etap to nawilżanie. Bardzo często skóra stóp jest przesuszona. Dlatego powinniśmy regularnie wmasowywać w nią odpowiedni kosmetyk. Krem do stóp ją nawilży i odżywi.

W rękach fachowca

Jeżeli nie mamy ochoty i czasu na staranną pielęgnację, to warto udać się do  gabinetu zaufanej kosmetyczki. Fachowiec pomoże nam uporać się z naszymi zaniedbaniami, ale także pomoże dobrać odpowiednią pielęgnację.