Jak wybrać jeansy które maskują mankamenty sylwetki i podkreślają jej atuty?

Jak wybrać jeansy które maskują mankamenty sylwetki i podkreślają jej atuty?

Jeansy modne są od lat i nic nie wskazuje na to, by szybko miało się to zmienić. Jeansy można nosić do pracy, ale również do codziennych zestawów. Warto również połączyć je tak, by sprawdziły się na wieczorne wyjścia. Jak wybrać spodnie damskie jeansowe, które będą podkreślały atuty figury i maskowały to co jest w niej niedoskonałe? 

Spodnie maskujące brzuch

Zastanawiając się jak wybrać spodnie damskie jeansowe należy przede wszystkim przeanalizować atuty i wady swojej sylwetki. 

Najczęściej panie mają problemy w okolicach pasa, gdzie często gromadzi się nadmiar tkanki tłuszczowej. Nie znaczy to, że dobrze dobrane jeansy nie zamaskują tych niedoskonałości. 

Wybierając jeansy, które mają zamaskować dodatkowe kilogramy w okolicach brzucha warto skoncentrować się na fasonach z wyższym stanem. Niskie spodnie podkreśla brzuszek, który zacznie wychodzić ze spodni. Nie wygląda to atrakcyjnie. Jeans jest materiałem grubym, który jest w stanie zamaskować brzuch. Warto to wykorzystać. 

Warto również pamiętać, że ważny jest kolor spodni. Granatowe, czarne lub grafitowe spodnie optycznie zmniejszą sylwetkę. Warto unikać spodni w jasnych odcieniach. Niestety latem warto również zrezygnować ze spodni białych oraz beżowych.

Wybierając jasne spodnie można zdecydować się na pasek, który odciąży optycznie sylwetkę. Warto jednak pamiętać, by pasek był ciemniejszy. Ważne jest również, by nie obciskał sylwetki. Ma on być wyłącznie ozdobą, która delikatnie leży na spodniach.  

Spodnie maskujące pupę

Często panie chcą również zamaskować pupę. Na to również znajdzie się sposób. 

Ciekawym i dosyć prostym sposobem na optyczne zmniejszenie pupy są spodnie z kieszeniami. Warto skoncentrować się na modelach, które mają kieszenie na pupie. Ważne, by nie były one zbyt szeroko rozstawione, gdyż wtedy osiągniemy dokładnie odwrotny efekt. 

Warto również pamiętać, że chcąc odwrócić uwagę od pupy nie należy wybierać spodni, które mają ozdoby i dekoracje na tej części spodni. Należy skoncentrować się na modelach, które nie mają żadnych dekoracji, które przyciągają wzrok. 

Innym sposobem na odwrócenie uwagi od większej pupy jest noszenie paska. Można zdecydować się na szeroki i przyciągający wzrok. Można również wybrać pasek, który będzie interesujący i niebanalny. 

Spodnie, które wydłużą nogi

Panie, które uważają, że są za niskie lub mają krótkie nogi powinny wybierać spodnie, które mają lekko za długie nogawki. Warto również postawić na spodnie z wysokim stanem. Takie spodnie optycznie wydłużą całą sylwetkę. 

Warto również pomóc sobie zakładając wysokie buty. Do pracy można wybrać czółenka na szerokim obcasie. Latem sprawdzą się sandałki na obcasie. Panie, które cenią sobie komfort mogą wybierać sandały na koturnie lub espadryle, które również mają koturn. Takie rozwiązanie jest nie tylko wygodne, ale również eleganckie.  

Wybierając fason jeansów warto skoncentrować się na spodniach typu straight lub flare. Należy unikać spodni, których nogawka zwęża się ku dołowi. Taki fason zaburza sylwetkę. 

Panie, które chcąc wydłużyć nogi mogą pozwolić sobie na spodnie z ozdobami i zawieszkami na nogawkach. Nie mają one negatywnego wpływu na proporcje sylwetki. 

Spodnie do szerokich ud

Wiele pań ma problem z udami, które również często są zbyt szerokie. W takiej sytuacji warto wybierać spodnie o prostych nogawkach. Należy pamiętać, że nie mogą być one obcisłe, gdyż przyciągają wzrok i podkreślają mankament. 

Panie o szerszych udach również powinny wybierać spodnie, które są w ciemniejszych kolorach. Granat i czerń będą idealne. Koniecznie należy unikać modeli, które na wysokości ud mają przetarcia lub ozdoby. Należy unikać wszystkich dekoracji, które mogą przyciągać wzrok. 

Nie ma kobiet o idealnych sylwetkach. Każda z pań ma jakieś mankamenty, których nie lubi u siebie. Nie znaczy to, że nie może w jeansach wyglądać świetnie. Ważne jest, by określić swoje mocne i słabe strony i przy pomocy fasonu i koloru spodni podkreślić to co jest w nas piękne i zamaskować to, co nie koniecznie chcemy pokazać światu. Nie jest to wcale tak trudne, jak mogłoby się wydawać.