Portfele męskie, czyli jak wyrazić swój wizerunek w drobnych akcesoriach?

Portfele męskie, czyli jak wyrazić swój wizerunek w drobnych akcesoriach?

Portfela używa na co dzień praktycznie każdy z nas. Wielu z nas przywiązuje dużą uwagę do ubioru, jednocześnie pomijając akcesoria, które ostatecznie podkreślają nasz styl i charakter w prozaicznych czynnościach dnia codziennego. Dowiesz się, na co zwrócić uwagę podczas wyboru męskiego portfela i jak go dopasować do swojej stylizacji.

Od materiału wszystko się zaczyna

Wybór odpowiedniego materiału portfela już na samym starcie definiuje jego odbiór i swoisty charakter. Na rynku wyróżniamy zasadniczo 3 najpopularniejsze materiały:

  • Skóra naturalna
  • Skóra ekologiczna
  • Tkanina

Portfel męski ze skóry naturalnej to najczęściej wybierana oferta w sklepach. Barwiona skóra naturalna, szczególnie w ciemniejszych odcieniach nada nieco poważniejszego i klasycznego stylu, zapewniając jednocześnie wysoką odporność na zużycie i niepowtarzalny efekt starzenia się materiału, a sam portfel będzie niezwykle uniwersalny.

Portfel ze skóry ekologicznej stanowi świetny wybór dla osób o nieco szczuplejszym budżecie lub tych, którzy starają się być ekologiczni w trosce o zwierzęta. Obecnie skórę ekologiczną jest coraz ciężej odróżnić od jej naturalnego odpowiednika, przez co nadal zachowa pozytywny efekt pierwszego wrażenia.

Portfel męski wykonany z tkaniny to opcja dla mężczyzn stawiających na nieco luźniejszy i bardziej młodzieżowy charakter jednocześnie dający możliwość sporego zaoszczędzenia. Cechą charakterystyczną tkanin naturalnych i syntetycznych jest to, że mogą one zawierać na swoje powierzchni drukowane lub haftowane logo, napisy i grafiki, dzięki czemu będziesz mógł wyrazić się od niepowtarzalnej strony.

Rozmiar a efekt

Mówiąc rozmiar nie mam na myśli samej wielkości portfelu, a konkretnie logo producenta. Wybierając markowy portfel możemy postawić na lekką krzykliwość i zaprezentowanie posiadanej przez nas marki poprzez duży znak lub stanąć po drugiej stronie barykady, stawiając na minimalizm i subtelne logo. Wybór należy do ciebie.

Na szczegółach wszystko się kończy

Wybierając idealny portfel męski należy poświęcić uwagę na szczegóły. Kształt i kolor suwaków, szwów i zapięć będzie definiować ostateczne wrażenie naszej własności i dodawać mu charakteru. Jeśli chcesz, aby twój portfel nie był tylko kolejną skórzaną kieszonką zadbaj o wybór modelu z intrygującym wykończeniem i kolorami.