Dlaczego warto wybrać tunikę plażową z wiskozy?

Dlaczego warto wybrać tunikę plażową z wiskozy?

Jak wybrać tunikę plażową? To dylemat wielu kobiet planujących swój urlop. Przede wszystkim idealna tunika plażowa powinna być lekka, zwiewna oraz przyjazna delikatnej skórze. Noszenie tuniki powinno być komfortowe w słoneczne i upalne dni.

Tunika plażowa wykonana z wiskozy

Jaką tunikę plażową wybrać? Na to pytanie zazwyczaj pada odpowiedź: uszytą z wiskozy. Tkania ta bowiem jest chętnie stosowanym materiałem w przypadku tak zwanej mody plażowej. Wiskoza jest zwiewna, lekka i przewiewna. To sprawia, że wykonana z niej tunika plażowa jest przyjemna w dotyku oraz komfortowa w noszeniu. 

Wiskoza

Wiskoza jest tkaniną pochodzenia roślinnego. Jej wytarzanie wymaga zastosowania licznych procesów chemicznych, w wyniku czego powstaje lejący się materiał. Wśród niewątpliwych zalet wiskozy z pewnością wymienić można jej niską cenę, która czyni tkaninę dostępną. Ponadto, wiskoza jest podatna na proces barwienia, a w jego trakcie nie traci ona swoich unikalnych właściwości. Z uwagi jednak na to, że wiskoza jest delikatna dość łatwo ulega ona uszkodzeniom, zwłaszcza mechanicznym. Wymaga zatem specjalnego traktowania. Podczas jej noszenia, prania i prasowania należy zatem zachować uwagę oraz ostrożność.

Wiskoza – pielęgnacja

Właściwa pielęgnacja wiskozy jest kluczem do zachowania jej w niepogorszonym stanie. Powinna być ona zatem prana w dość niskiej temperaturze z użyciem programów i płynów dedykowanych dla tkanin delikatnych. Ponadto, tunikę z wiskozy warto prać pojedynczo w specjalnym woreczku, który zapobiegnie powstawaniu ewentualnych uszkodzeń. Chcąc ciszyć się tuniką z wiskozy przez długi czas w trakcie suszenia należy ją starannie rozwieszać. W ten sposób uniknie się utraty fasonu. Natomiast podczas prasowania należy zawsze stosować niskie temperatury, które nie spowodują uszkodzenia materiału. Z uwagi na to, że wiskoza jest dość podatna na rozciąganie należy zwrócić uwagę na jej prawidłowe przechowywanie. Powieszona na wieszaku tunika z wiskozy jest narażona na odkształcenia, zwłaszcza w okolicy ramion. Lepszym rozwiązaniem jest jej przechowywanie na półce w pozycji leżącej.