Z jakiego materiału wybrać parki męskie?

Z jakiego materiału wybrać parki męskie?

Modne i stylowe kurtki parki są doskonałym wyborem nie tylko dla młodszych mężczyzn, ale również dla starszych panów. W sklepach odzieżowych można znaleźć wiele ciekawych modeli, które różnią się między sobą nie tylko kolorem, krojem i rozmiarem, ale również jakością wykonania. Aby parka męska służyła przez kilka sezonów koniecznie musi być wykonana z wysokiej jakości materiałów.

Uniwersalna kurtka męska na każdą porę roku

Dużym atutem parek męskich jest to, że doskonale sprawdzą się one nie tylko w sezonie wiosennym, ale również w sezonie zimowym. W obecnym sezonie bardzo modna jest kurtka parka męska z odpinanym kapturem. W chłodniejsze dni niezbędne są oczywiście ciepłe kurtki z odpowiednim ociepleniem. Na półkach sklepowych dostępne są modele wykonane z materiałów syntetycznych i bawełnianych. Tego typu kreacje idealnie sprawdzą się nie tylko w typowych stylizacjach miejskich. Wielu renomowanych producentów oferuje wiatroodporne parki męskie, które zabezpieczone są także przed deszczem i śniegiem.

Na jaki materiał postawić?

Największym zainteresowaniem w 2021 roku cieszą się kurtki męskie wykonane z niezawodnego poliestru. Jest to bardzo wytrzymały i ciepły materiał, który nie gniecie się tak bardzo, dzięki czemu kurtka parka męska zawsze idealnie leżeć będzie na ciele. Dla wielu osób olbrzymim atutem sztucznych materiałów jest to, że kurtki z niego wykonane są łatwe w utrzymaniu czystości. Pamiętać należy jednak o tym, że poliester nie przepuszcza powietrza, dlatego też skóra nie oddycha. Najlepszym wyborem jest parka, która posiada dodatkowo membranę.

Moda na poliamidowe parki męskie

Poliamid jest kolejnym bardzo wytrzymałym materiałem, z którego produkuje się ciepłe kurtki męskie. Poliamid wyróżnia się dużą odpornością nie tylko na niekorzystne warunki pogodowe, ale również na przypadkowe uszkodzenia mechaniczne. Poliamid w odróżnieniu od powyżej opisanego poliestru nie elektryzuje się. Warto postawić na nowoczesne kurtki z dodatkiem nylonu, który zwiększa wytrzymałość na rozciąganie i tarcie.