Sukienka dla druhny – jak wybrać odpowiednią?

Sukienka dla druhny – jak wybrać odpowiednią?

Ślub to niewątpliwie jedno z najważniejszych wydarzeń w życiu. Z tego względu, niezwykle istotne jest, by wszystko prezentowało się jak najlepiej. Strój druhen, które pełnią bardzo odpowiedzialną funkcję na tego rodzaju uroczystości, również musi być odpowiednio dobrany.

Sukienki dla druhen na co zwrócić uwagę?

sukienka dla druhen

Przede wszystkim, sprawę wyglądu sukienek dla druhen należy przedyskutować z panną młodą. To ona podejmuje ostateczną decyzję, w jakim klimacie będzie utrzymane całe wesele i niektóre propozycje mogą jej po prostu nie przypaść do gustu. Często zdarza się, że wszystkie druhny decydują się na założenie jednego, konkretnego modelu lub ubierają różne sukienki, ale w tym samym kolorze. Przy wyborze idealnej kreacji należy szczególnie zwrócić uwagę na kilka aspektów. Przede wszystkim, należy odrzucić suknie białe – ten kolor zarezerwowany jest tylko i wyłącznie dla panny młodej. Czarny też nie będzie zbyt dobrą decyzją, w końcu ślub to radosne wydarzenie. Sukienki dla druhen powinny być zatem eleganckie i utrzymane w łagodnych, pogodnych barwach.

Sukienki dla druhen czego unikać?

Poza kwestią kolorystyki pozostaje jeszcze krój. Sukienka nie może być za krótka – druhna to osoba pełniąca funkcję reprezentatywną i tego typu fason mógłby niezbyt dobrze o niej świadczyć. To samo tyczy się głębokich dekoltów oraz rozcięć. Odpowiednią decyzją nie będzie także ubranie sukienki w cekiny. Lepszym wyborem będzie sukienka w jednolitym kolorze, a błyskotki niech zostaną umieszczone w biżuterii.