Jak wyglądać dobrze w szortach męskich latem?

Jak wyglądać dobrze w szortach męskich latem?

Wraz z wzrostem letnich temperatur, wzrasta ochota na zakładanie lżejszych ubrań. Nic więc dziwnego że mężczyźni decydują się na krótkie spodenki po to by swobodniej czuć się podczas upałów. Ale jak je nosić, żeby wyglądać dobrze? Oto kilka porad.

Optymalna długość krótkich spodenek

spodenki męskie na lato

Jeżeli chcemy aby szorty które zakładamy wyglądały dobrze musimy zwrócić szczególną uwagę na ich długość. Za długie, będą skracać optycznie nasze nogi, jednocześnie sprawiając, że tułów będzie wydawał się tęgi. Za krótkie być może sprawdzą się jako ubiór na plażę, jednak w casualowych stylizacjach, będą prezentować się dziecinnie. Szorty męskie wyglądają najlepiej jeśli ich długość sięga do górnej wysokości kolana. Wtedy łatwo dopasujemy spodnie do stylizacji i nie wzbudzimy wśród innych uśmiechu politowania. To jednak nie wszystko.

Materiał i fason męskich szortów.

Jeśli już planujemy, aby spodenki męskie na lato znalazły się w naszym koszyku, warto oprócz ich długości zwrócić uwagę na materiał. Najlepiej zainwestować w bawełnę (z ewentualnie, niewielką domieszką tworzyw sztucznych) lub len, który najbardziej pasuje do casualowych stylizacji. Pamiętajmy również o tym by spodnie nie były zbyt obcisłe, ani też za luźne. Te pierwsze, znacząco zmniejszą nasz komfort ruchu, drugie zaś, jeśli zakłada je postawny mężczyzna, mogą niepotrzebnie poszerzać jego sylwetkę.

Spodenki na lato na każdą okazję?

No, prawie każdą. Plaża, wieczorne wyjście nad Wisłę ze znajomymi, grill party? Te okazje współgrają świetnie z krótkimi spodenkami. Pamiętajmy jednak, że szorty, mimo że jest możliwe połączenie ich np. sportową marynarką i koszulą, niezbyt nadają się na spotkania bardziej formalne. W takich sytuacjach, warto postawić np. letnie, lekkie na chinosy.