Z czym nosić kurtki bomberki damskie

Z czym nosić kurtki bomberki damskie

Kurtka bomberka damska to jeden z najbardziej uniwersalnych i ponadczasowych krojów. Podobny strój jest także dedykowany dla mężczyzn, ale nie oznacza to, że brak jej kobiecości. Wiele dziewczyn zastanawia się jednak – z czym ją nosić?

Kurtki bomberki damskie – jak wyglądają?

modna bomberka damska

Kurtka bomberka najbardziej popularna była w latach 80 teraz jednak wróciła do łask i to z przytupem. Kilka lat temu aż zaroiło się od wdzianek w tym stylu w sklepach. I cały czas jest w modzie, ponieważ jest naprawdę uniwersalna i wygodna.

Kurtki damskie obecnie często są zdobione kwiatami, kolorowymi wzorami i bardzo ciekawym wykończeniem z cekinów czy guzików. Można jednak także znaleźć gładkie, zapinane na suwak. Ciekawym rozwiązaniem jest także bluza bomberka – jest cieńsza i lżejsza, więc nadaje się do założenia na co dzień, nie tylko jako wierzchni element stroju.

Kurtka bomberka damska – jak ją nosić?

Kurtki bomberki damskie mogą być noszone po prostu jako odzież wierzchnia, która w zasadzie pasuje do każdej stylizacji. Zestaw z jeansami czy innymi spodniami o wąskim kroju to zawsze będzie strzał w dziesiątkę.

Bomberki najczęściej łączy się z wąskim dołem, ponieważ same w sobie są dość szerokie i napuszone. Jednakże możesz zaryzykować i włożyć do niej dresową spódnicę i trampki lub postawić na maksymalnie elegancki look – kurtka może być elementem okrywającym nawet bardziej szykowaną sukienkę. Wszystko zależy od materiału, z jakiego została wykonana.