Uniwersalne elementy ubioru

Uniwersalne elementy ubioru

Wybór spomiędzy damskich szlafroków może sprawić znacznie więcej problemów, aniżeli może nam się wydawać. Jest to związane przede wszystkim z wielością  sytuacji, w których szlafrok może znaleźć zastosowanie. Jaki będzie najlepszy? 

Wielość możliwości 

Niestety nie istnieje szlafrok  damski uniwersalny, który sprawdziłby się w każdej sytuacji. W zależności od tego, czy będzie on wykorzystywany w mieszkaniu, w salonie SPA, czy też na basenie powinien on charakteryzować się innym materiałem wykonania oraz fasonem. 

Oczywiście współcześnie producenci oferują damskie szlafroki wykonane z ogromnej ilości materiałów, charakteryzujące się niezrównaną ilością krojów. Niemniej jednak wszystkie z nich mogą być przydzielone do jednej z kilku kategorii. W sklepach nabyć możemy: 

– szlafroki klasyczne, 

– bieliźniane, 

– zapinane oraz tak zwane szlafroki kimono. 

Wybór odpowiedniego szlafroka 

Ze względu na ogrom możliwości przed zakupem należy dokładnie przeanalizować, w jakich sytuacjach oraz jak często będzie wykorzystywany szlafrok. Z pewnością rozwiązaniem najbardziej uniwersalnym będzie klasyczny model wykonany z polaru,  z bawełny lub z innego grubego i ciepłego materiału. Tego rodzaju szlafrok damski sprawdzi się idealnie w sytuacjach, w których po kontakcie z wilgocią możemy być narażeni na odrobinę chłodu. 

Jeżeli jednak żaden chłód nam nie zagraża i pragniemy, aby nasz szlafrok oprócz komfortu noszenia gwarantował nam zainteresowanie drugiej połówki, to zdecydowanie powinniśmy postawić na zmysłowy szlafrok bieliźniany. Tego rodzaju model powinien być wykonany z cienkiej i zwiewnej tkaniny, która doskonale podkreśli atuty sylwetki. Do tego rodzaju tkanin zaliczyć można między innymi satynę, jedwab lub ewentualnie wiskozę.