Jak wybrać płaszcz na zimę?

Jak wybrać płaszcz na zimę?

W garderobie eleganckiego mężczyzny nie może zabraknąć dobrze skrojonego garnituru, dobrej jakości koszul, a zimą także płaszcza. Podpowiadamy, na co zwrócić uwagę przy jego zakupie.

Męski płaszcz to nie tylko dyplomatka

Tym mianem nazywa się jeden z najbardziej klasycznych fasonów męskiego płaszcza, czyli model jednorzędowy, sięgający niemal kolan. Do klasycznych modeli zalicza się również trencz, czyli dwurzędowy płaszcz z dużymi, charakterystycznymi klapami kołnierza i pasem oraz bosmankę, też dwurzędowy płaszcz ale krótszy i ze zdecydowanie mniejszym kołnierzem. Oprócz tego na rynku dostępne są też płaszcze typu Fashion, które mają w sobie element zabawy męska modą. Jednak ten ostatni wybór nie zapewni takiej ponadczasowości, jak płaszcze od Hugo Bossa.

Na co zwrócić uwagę przy zakupie?

Dobry męski płaszcz powinien być uszyty z wełny, ewentualnie z domieszką szlachetnego kaszmiru. Nie jest to konieczność, ale lepiej unikać płaszczy wykonanych w całości z syntetycznych materiałów. Wełna oddycha i zachowuje komfort cieplny w szerokim zakresie temperatur, czego nie można powiedzieć o syntetykach. Warto pamiętać, że nie każdy krój płaszcza będzie odpowiedni na te najbardziej formalne okazje, w takich sytuacjach najlepszym wyborem jest jednak dyplomatka. Niezależnie od tego warto stawiać na ponadczasowy look i sprawdzone marki, kupując przykładowo płaszcz Hugo Boss otrzymuje się nie tylko gwarancję jakości ale także doskonałego kroju. Dobrze dobrany płaszcz doda klasy i pewności siebie.