Buty dla dziecka – jakie powinny być?

Buty dla dziecka – jakie powinny być?

Zakup pierwszych bucików dla dziecka nie jest prosty. Jest to przecież czas, w którym dziecko dopiero uczy się chodzi. Buty muszą być zatem tak dobrane, aby w tym dziecku nie przeszkadzały, a wręcz przeciwnie, aby pomagały. Jest zatem kilka zasad jakimi należy się kierować kiedy dokonuje się zakupu butów dla małego dziecka.

Stabilność butów


Niezwykle ważne jest to, aby buty dla dziecka były stabilne. Oznacza to, że buty nie mogą ograniczać ruchów dziecka. Ponadto nie mogą one za bardzo usztywniać pięty. Pod tym kątem najlepszym wyborem będzie wybór butów wiązanych dla dziecka.

Sprężystość butów


Kolejna istotna cecha butów dla dziecka to ich elastyczność. Buty muszą być po prostu giętkie. Innymi słowy, buty muszą zginać się w tym miejscu, gdzie zginają się paluszki dziecka. Ważne jest także, aby buty były dłuższe o 1 cm od stopy dziecka oraz, aby buty miały zaokrąglony czubek co ułatwi dziecku poruszanie palcami. Zarówno takie buty sprężyste jak i stabilne oferuje wiele hurtowni butów dziecięcych.

Wnętrze butów


Bardzo ważne jest także to z jakiego materiału wykonane jest wnętrze butów. Ważne, aby był to materiał oddychający. Przykładem może być tu skóra. Taki materiał chroni stopę dziecka przed nadmiernym poceniem się.

Gdzie kupić?


Możliwości zakupów butów dla dziecka jest oczywiście wiele. Może być to hurtownia butów dziecięcych Sport-Hurtowo lub sklep online. Ważne, aby posiadały one odpowiednie atesty i spełniały powyższe kryteria.