Przegląd szafy

Przegląd szafy

Nastanie nowego sezonu, obfitującego w ciekawe trendy, to idealny czas na dokonanie przeglądu szafy. Analiza zawartości garderoby pozwoli pozbyć się zbędnych ubrań, by zrobić miejsce na nowe. Jak jednak zrobić to z głową? Z czym należy się pożegnać?

Krytyczna analiza zawartości szafy nie należy do łatwych zadań. Wiele osób gromadzi w niej bowiem niezliczoną ilość rzeczy, zaś nosi zaledwie niewielką ich część. Warto zatem zacząć od przymierzenia wszystkich (bez wyjątku) posiadanych ubrań. Już na tym etapie może się okazać, że znaczna ich część jest za mała lub zdecydowanie za duża. Warto przy tym pamiętać, że odzież damska nie rośnie razem z nami.

koszula damska

Analizując zawartość garderoby, należy podarować sobie odrobinę szczerości. Mało prawdopodobne jest, że schudniemy na tyle, by zmieścić się w spodnie za małe o dwa rozmiary. Podobnie jest z rzeczami, które powinny być przerobione czy oddane do krawcowej, jednak przez lata nie udało się tego zrobić. Jeśli nie zrobimy tego dziś lub jutro, nie stanie się to nigdy.

Bez sentymentów pozbywamy się również rzeczy dziurawych, rozciągniętych czy zmehaconych. Ich lata świetności już dawno minęły, a nawet zwykłe przebywanie w domowym zaciszu, nie zasługuje na tak zniszczoną odzież.

Na zdjęciu po prawej – przykład odzieży damskiej ze sklepu internetowego: https://mayoutway.com/pl/c/Kobieta/512/1/full