Kobiety i torebki

Kobiety i torebki

Znalezienie balansu pomiędzy naszym przywiązaniem do torebek, a wykorzystywaniem ich umiejętnie, jako elementu stylizacji, nie jest łatwe. Umiejętność zabawy modą w ten sposób, by końcowy look zachował elementy naszej osobowości, jest sporym wyzwaniem. Podejmując to wyzwanie, warto zacząć właśnie od torebki.

model damskiej torby klasycznej

Więcej niż dodatek to stroju

Między kobietą, a jej torebką prawie zawsze istnieje swego rodzaju więź. Torebka nie jest jedynie zwykłym dodatkiem do stroju. Jest naszym codziennym towarzyszem. Pozwala nam na to, aby zawsze mieć przy sobie to, czego potrzebujemy. Ponadto, skrywa w sobie ważne dla nas rzeczy, a jej zawartość jest niejako odzwierciedleniem naszej osobowości. Oglądając jej wnętrze, łatwo rozpoznać czy właścicielka jest zorganizowana i roztropna czy raczej roztrzepana i spontaniczna. Zazwyczaj torebki damskie są dla kobiet nie tylko kolejnym modnym dodatkiem, ale również ważnym elementem ich tożsamości. Być może brzmi to górnolotnie, ale tak właśnie jest.

Znajdź tę idealną

Wybór torebki koncentruje się zarówno na jej wyglądzie, jak i funkcjonalności. Inna torebka sprawdzi się na zakupach, a inna na spacerze. Warto mieć ich kilka, na różne okazje. Podczas zakupu należy zadbać o uważne sprawdzenie ich jakości, by służyły nam przez kilka sezonów. Dobrze jest postawić na klasykę, jednak to, ile radości sprawia posiadanie w swojej kolekcji, choćby jednej niebanalnej torebki, bazującej na aktualnych trendach modowych, wiedzą tylko te z nas, które się na taki zakup zdecydowały.

Torebka damska potrafi być dobrym „radarem modowym”, odzwierciedlającym naszą orientację, w obszarze najnowszych trendów. Z całą pewnością jej zły dobór, potrafi sprawić, że doskonale przygotowana stylizacja, zostaje zaprzepaszczona. Z tego właśnie powodu, podczas zakupu należy kierować się nie tylko tym, jak bardzo torebka nam się podoba, ale również tym, czy pasuje do naszych ubrań. Kluczem do torebki idealnej jest zatem jakość, funkcjonalność oraz koherencja z resztą garderoby.