Chinosy – ponadczasowe spodnie męskie

Chinosy – ponadczasowe spodnie męskie

Chinosy to jedne z najbardziej uniwersalnych męskich spodni. Chętnie noszą je panowie lubiący styl nieformalny, lecz nieprzepadający za dżinsami, sprawdzają się także u mężczyzn, którzy doceniają sportową elegancję. Co charakteryzuje te spodnie i w jaki sposób można je nosić?

Spodnie męskie chinos mają krój, który jest nieco zbliżony do kroju spodni do garnituru. Rzecz jasna do uszycia spodni tego typu używa się innego materiału, zazwyczaj jest to bawełna. Niegdyś w sklepach można było znaleźć wyłącznie beżowe chinosy, obecnie wybór kolorów jest zdecydowanie większy co pozwala nosić te spodnie zarówno na co dzień, jak również na spotkania biznesowe.

Jak nosić chinosy?

Jak już wspomniano ten rodzaj spodni jest bardzo uniwersalny. Spodnie chino doskonale sprawdzają się podczas codziennych wypadów ze znajomymi, wówczas należy je zestawić z podkoszulkiem oraz bluzą, czy koszulką polo. Chinosy dobrze wyglądają również w połączeniu ze swetrami z dekoltem w kształcie litery V. Do spodni o tym kroju można założyć także golf, czy koszulę oraz marynarkę.

Spodnie chino można łączyć także z różnymi butami. Doskonale wyglądają między innymi z mokasynami, choć należy pamiętać, by w tym przypadku nie zakładać skarpetek. W przypadku pozostałych rodzajów butów skarpetki mogą odgrywać ważną rolę – na oficjalną okazję należy wybrać skarpetki w stonowanym kolorze, w przypadku niezobowiązującego spotkania można natomiast zaszaleć i założyć na przykład skarpetki w geometryczne wzory.