Długa sukienka idealnie dobrana do typu sylwetki

Długa sukienka idealnie dobrana do typu sylwetki

Długa sukienka jest synonimem ponadczasowej elegancji. Może być ona zatem z powodzeniem wykorzystywana podczas wielu różnorodnych okazji, w tym balów sylwestrowych, wesel czy wyjść do opery. Oczywiście, w każdym z tych przypadków krój oraz odcień sukienki powinien być wybrany stosownie do konkretnej sytuacji. Ponadto, sukienka zawsze powinna być odpowiednio dobrana w zależności od kształtu sylwetki tak, aby możliwe było podkreślenie jej wszystkich atutów oraz zamaskowanie ewentualnych drobnych mankamentów. 

Jak wybrać długą sukienkę w zależności od kształtu ciała?

W zależności od rodzaju figury należy wybierać odpowiednie kroje sukienek. Inne bowiem propozycje są polecane dla kobiet o kształcie gruszki, a zupełnie odmienne sukienki będą podkreślać walory sylwetki jabłka czy kolumny.   

Sukienka dla gruszki

Długa sukienka dla kobiety o figurze w kształcie gruszki jak te z witryny Intimiti.pl powinna nadawać sylwetce prawidłowe proporcje. Ten typ figury cechuje się dość obfitymi biodrami oraz drobną górną partią ciała. Zalecane jest zatem optyczne powiększenie linii ramion i dekoltu za pomocą modnych marszczeń, bufiastych rękawów czy strojnego hiszpańskiego dekoltu. Sukienka powinna być wykonana z delikatnego materiału w jednolitym kolorze i może się rozszerzać na całej swojej długości ku dołowi. 

Sukienka dla jabłka

Ten typ sylwetki cechuje się obfitym biustem oraz zaznaczonym brzuchem, w związku z tym idealna sukienka powinna optycznie ją wyszczuplać. Zalecane są zatem kroje, które są odcinane pod biustem oraz delikatnie rozszerzają się ku dołowi. W przypadku tego typu figury dopuszczalne są różnorodne dekolty, w tym zarówno w kształcie łódki, litery „V”, jak i z kopertowym założeniem.         

Sukienka dla kolumny       

Kobiety cechujące się tym typem sylwetki nie posiadają wyraźnego wcięcia w talii. W takiej sytuacji zalecany jest wybór sukienek, które są wiązane paskiem oraz posiadają falbany czy drapowania w rejonie biustu oraz bioder. Ten nadmiar materiału optycznie powiększa te miejsca i sprawia, że sylwetka wygląda bardziej proporcjonalnie.