Męskie chinosy – jak je nosić?

Męskie chinosy – jak je nosić?

Męskie chinosy to jeden z najpopularniejszych rodzajów spodni, czemu sprzyja lekkość oraz mnogość dostępnych barw. Ten casualowy typ odzieży doskonale komponuje się też z wieloma innymi elementami ubioru, jednak jak spodnie chino łączyć z inną odzieżą?

spodnie chino niebieskie

Czym są męskie chinosy?

Ten typ spodni to klasyka mody męskiej, a wykonane są z lekkiego materiału, posiadając dwie ukośne kieszenie z przodu i dwie wpuszczane z tyłu. Tym, co może wiele ich fanów zaskoczyć, jest ich pochodzenie, gdyż wywodzą się one z pól bitewnych – ich pierwowzór noszony był przez Amerykanów w XIX wieku.

Jest to typowo casualowy element ubioru, z  którym można tworzyć rozmaite stylizacje, które jednak nie nadają się na formalne okazje, chociaż niektóre ich modele potrafią być bardzo eleganckie i mogą być zastosowane podczas niektórych oficjalnych spotkań.

Mnogość kolorów a stylizacje

Spodnie chino występują w niesamowitej ilości rozmaitych kolorów, dlatego też każdy pan znajdzie tutaj model, dzięki któremu stworzy stylizacje doskonale podkreślającą jego charakter i ducha.

Chociaż spodnie chinosy często występują w barwach niezwykle jaskrawych i rzucających się w oczy, które nie nadają się na spotkania o charakterze formalnym, niektóre modele wykonane są z wysokiej jakości materiałów i posiadają barwę, która już czyni je bardziej odpowiednimi do niektórych takich spotkań.

Chociaż często nosi się je do typowo sportowego obuwia, w bardziej eleganckich stylizacjach można łączyć je między innymi z ekskluzywnym obuwiem skórzanym.