Jak dobrać szalik do kurtki?

Jak dobrać szalik do kurtki?

Wiele kobiet ma problem z dobraniem koloru szalika do kurtki. A jeżeli kurtka posiada kaptur to dodatkowo pojawia się problem z wiązaniem szalika. Zatem jak nosić damski szalika do kurtki?

Dobór szalika do kurtki

kurtka i szalik - jak dobrać?

Najbardziej uniwersalną kurtką na zimę jest ta, która posiada kaptur. Nie musimy się wtedy martwić śniegiem ani deszczem, ponieważ kaptur nas ochroni. Jednak często pojawia się problem z wiązaniem szalika. Najbardziej popularnym wiązaniem szala jest węzeł paryski. Pasuje zarówno do kurtek, płaszczy i marynarek. Wiążąc szalik możemy najpierw założyć kaptur kurtki na głowę. Dzięki temu samo wiązanie szalika pójdzie szybko i sprawia, a będzie nam też łatwej ułożyć później kaptur. Do sportowej kurtki, typu parka ważny jest też materiał szalika. Szaliki damskie w sportowej wersji również mogą się świetnie prezentować. Odpowiednim materiałem szalika do takiej kurtki będzie tkanina dresowa, polar lub dzianina. Jeżeli chcemy sobie całkiem  ułatwić zadanie wiązania szalika to warto się zaopatrzyć w tzw. komin. Wtedy odpada nam samo wiązanie, wystarczy założyć szal przed głowę.

Kolor szalika

Szale damskie występują w nieskończonej ilości wzorów i kolorów. Powszechnie się uważa, że czarny będzie pasował do każdej stylizacji. Jednak w zimie kolor czarny przy twarzy nie wygląda zbyt dobrze. Sprawia, że możemy wglądać na zmęczonych. Jeżeli jednak preferujemy ciemne kolory to możemy postawić na bordo, ciemną zieleń, granat. Do jednokolorowych kurtek dobrze wyglądają także szaliki w kratę lub paski.