Legginsy oraz ich odmiany

Legginsy oraz ich odmiany

Przylegające do ciała getry ma w swojej garderobie prawie każda kobieta. I wcale nie ma się co dziwić – ich rozciągliwość i uniwersalność spowodowały, że plasują się na wysokim miejscu wśród różnych rodzajów spodni (a jest ich całkiem sporo). Mało kto zdaje sobie jednak sprawę, że doczekały się one rozmaitych wersji noszących podobne nazwy. W zależności od rodzaju materiału oraz ilości dodatków i zdobień zmienia się tylko przedrostek słowa „legginsy”.

Rodzaje legginsów

Zatem jak wiele modyfikacji elastycznych getrów istnieje w świecie mody? Wyróżnia się:

  • jegginsy – stanowią kompilację legginsów i jeansów. Do złudzenia przypominają te drugie – posiadają szlufki i kieszenie – ale cały sekret polega na tym, że są to spodnie na gumce;
  • tregginsy – mogą być imitacją każdego modelu spodni np. cygaretek, czy boyfriendów, wyłączając jeansy;
  • legginsy push-up – ich specjalny krój ma na celu wymodelowanie pośladków;

Warto również nadmienić, że producenci odzieży wyszli naprzeciw młodszej grupie wiekowej. Legginsy dla dziewczynek (https://myprincess.pl/kategoria/leginsy) skradły serca matek. W połączeniu z elegancką górą tworzą odświętny, wygodny strój. Jednocześnie mogą zaś spełniać funkcję ubrania do zabaw, w którym dziecko może się pobrudzić.

W sklepach dostępne są także legginsy wyszczuplające oraz ocieplane z dodatkową wstawką materiału. Getry w wersji zimowej polecane są szczególnie dziewczynkom – skutecznie chronią przed zimnem i mrozem.