Derby a Oksfordy – czym się różnią?

Derby a Oksfordy – czym się różnią?

Derby i Oksfordy są w dzisiejszych czasach bardzo często ze sobą mylone, dlatego też warto dowiedzieć się na czym polega różnica pomiędzy poszczególnymi modelami. Eleganckie buty są najlepszą wizytówką każdego mężczyzny, dlatego też nie można przejść obok nich obojętnie.

Modne i stylowe buty dla każdego mężczyzny

Buty typu Derby są obuwiem sznurowanym z otwartą przyszwą. Przednia część buta odkrywa nie tylko palce i podbicie, ale również jest zakończona specjalnym językiem. Charakterystyczną cechą derbów są boki z dziurkami na sznurowadła, które przeważnie znajdują się bezpośrednio na wierzchu przyszwy. Oksfordy są także butami sznurowanymi, ale posiadają one całkowicie zamkniętą przyszwę. Oksfordy wydają się optycznie węższe od Derbów.

Co warto wiedzieć o Derbach?

Buty Derby https://patine.pl/category/obuwie-klasyczne-derby biły rekordy sprzedaży przede wszystkim w latach 50-tych XIX wieku. Mowa tutaj przede wszystkim o sportowych modelach, które wykorzystywane były nie tylko przez profesjonalnych, ale również amatorskich sportowców. Dopiero w XX wieku pojawiły się modele do noszenia po mieście. Dzięki nietypowej konstrukcji buty Derby idealnie pasują niemal do każdego kształtu stopy, dlatego też tak wielu mężczyzn decyduje się na ich zakup. Derby idealnie pasują nie tylko do formalnych, ale również mniej formalnych strojów. W dzisiejszych czasach królują przede wszystkim sportowe modele, które wybierane są przez młodszych i starszych panów.