Nieśmiertelne oxfordy

Nieśmiertelne oxfordy

męskie skórzane oxfordy

Każdy mężczyzna powinien mieć je w swojej szafie – chodzi oczywiście o ponadczasowe oxfordy. Początki popularności takiego obuwia miały miejsce w XIX wieku i do tej pory mężczyźni je noszą. Oxfordy męskie to zdecydowanie najbardziej eleganckie buty na świecie.

Oxfordy męskie – dlaczego warto je mieć?

Buty oxfordyzobacz ofertę Patine, zazwyczaj występują w kolorze czarnym, są wykonane z wysokiej jakości skóry naturalnej i przeważnie mają również skórzane podeszwy. Dlaczego warto posiadać je w swojej szafie? – ponieważ są bardzo eleganckie, także idealnie sprawdzą się jako dodatek do garnituru, ale można je założyć również do bardziej codziennej stylizacji. Są to buty, które będą pasować na wieczorne wyjścia, na przykład bankiety, koncerty, wytworne kolacje, ale nic nie stoi na przeszkodzie, aby zestawić je również z dżinsami. Większość Panów lubi praktyczne rozwiązania – te buty nim są i to bez żadnych wątpliwości.

Czy warto kupować droższe buty?

Odpowiedź na to pytanie brzmi tak – po pierwsze dlatego, że but stanowi jeden z najważniejszych dodatków do stroju. Po drugie wybierając obuwie z wyższej półki, można mieć pewność, że długo posłużą i to niezmiennym stanie. Skórzane buty wysokiej jakości charakteryzują się tym, że nie są zbyt sztywne, ani wiotkie, oprócz walorów estetycznych, po prostu są wygodne. Taka inwestycja z pewnością nam się opłaci, bo będziemy mogli użytkować obuwie przez bardzo wiele lat, oczywiście pod warunkiem, że będziemy o nie odpowiednio dbać, konserwować je i polerować.

Zakup obuwia nie może być zbyt pochopny, dlatego warto dobrze się zastanowić i przymierzyć kilka par butów, zanim zdecydujemy się na zakup. Niestety wielu Panów nie lubi zakupów, dlatego bierze pierwsze lepsze buty i jak są dobre rozmiarowo, to po prostu je kupuje. Jest to jednak dość duży błąd, warto poświęcić na dobór garderoby nieco więcej czasu.