Jak skompletować praktyczną garderobę?

Jak skompletować praktyczną garderobę?

W czasach, gdzie króluje konsumpcjonizm, nie jest trudno zatracić się podczas zakupów, szczególnie w okresie promocji. Jeżeli wychodzimy na zakupy bez żadnego planu, to jest bardzo duże prawdopodobieństwo, że wrócimy z nich z ubraniami, które w ogóle się nam nie podobają. Jak tego uniknąć i jak skompletować garderobę z głową?

Zmiany warto zacząć od przeanalizowania swojej szafy – zwróćmy uwagę, w jakich ubraniach chodzimy najczęściej, w których czujemy się najlepiej, a które leżą na dnie szafy i nigdy nie były noszone. Następnie należy pozbyć się odzieży, która nie jest przez nas używana. Odnalezienie własnego stylu wcale nie jest łatwe, jednak jeśli dokładnie będziemy się obserwować i skompletujemy odpowiednią bazę, wówczas będziemy na dobrej drodze.

Jakość, a nie ilość

Zazwyczaj popełniamy błąd już na samym początku podczas zakupów. Nie każdy sprawdza skład na metkach ubrań – nie warto kupować odzież z materiałów nietrwałych takich jak poliester, lepiej stawiać na tkaniny naturalne np. bawełnę, wełnę, jedwab. Nie chodzi o ilość, ale o jakość ubrań. Przykładowo droga kurtka Hugo Boss – https://mayoutway.com/pl/p/Kurtka-meska-Hugo-Boss-Orange-granatowa-o-kroju-marynarki-z-laczonych-materialow/4422 wykonana z wysokiej jakości materiału, na pewno posłuży nam kilka sezonów i nie zmieni swojej struktury nawet po wielu praniach. Lepiej kupić jeden ciuch dobrej jakości, niż kilka ubrań tańszych, ale dużo gorszych jakościowo.