Buty skórzane

Buty skórzane

Obecnie na rynku obuwniczym mamy bardzo wiele rodzajów butów. Różnią się one przede wszystkim od siebie materiałem, jakością wykonania, przeznaczeniem oraz osobami dla jakich są dedykowane (mężczyzna, kobieta, dziecko). Jakie buty są najlepsze?

Jakie występują rodzaje materiałów obuwniczych?

buty skórzaneButy najłatwiej jest podzielić ze względu na rodzaj materiału z jakiego są wykonane. To on przede wszystkim determinuje cenę oraz rodzaj technologii, w jakiej należy buty wykonać lub wyprodukować. Główne materiały, z których wykonujemy obecnie buty są to:

– skóra naturalna;

– skóra sztuczna (tak zwana eko-skóra);

– materiał membranowe (półprzepuszczalne);

– zwykłe tworzywa sztuczne;

Jaki materiał na buty jest najlepszy?

Jeżeli chodzi o jakość materiałów generalnie uważa się, że najlepsze materiały to materiały membranowe oraz skóra naturalna. Te dwa materiały są w czołówce ponieważ mają podobne właściwości. Głównie chodzi o możliwość oddychania skóry stopy przez materiał obuwia. Materiały membranowe zresztą zostały zaprojektowane na wzór skóry naturalnej.

Buty skórzane zapewniają możliwość wymiany gazów oraz oddychanie stopy. Polskie buty skórzane uchodzą za jedne z najlepszych na świecie, ale nie można też powiedzieć że wszystkie polskie buty skorzane do takich należą. Przede wszystkim należy wystrzegać się butów, które są kupowane w popularnych sieciówkach po promocyjnej cenie. Wbrew pozorom materiał, który został wykonany do ich użycia to nie jest skóra tylko materiał skórzany. Buty skórzane z takiego materiału mogą być wygodne, ale na pewno znacznie ustępują butom z prawdziwej skóry.