Męskie kurtki na wiosnę

Męskie kurtki na wiosnę

Nadchodzi wiosna i pozbywamy się ciężkich, zimowych okryć, stawiamy na coś lżejszego, wygodniejszego. Mężczyźni aktywni, którzy preferują wygodę i swobodę ruchów z pewnością docenią coś, co zapewni im komfort i elastyczność. Co w takim razie wybrać kiedy zima się kończy?

Dla każdego coś dobrego

Istnieje wiele typów kurtek przeznaczonych na przejściowe miesiące i dzięki temu każdy z nas wybierze coś dla siebie, nieważne w jaki sposób spędzamy czas na co dzień – kurtki męskie wiosenne idealnie dostosują się do naszych wymagań! Musimy tylko wiedzieć, co wybrać.

 

Lżejsze

Przede wszystkim – gdzie będziemy chodzić w danym okryciu, jak dużej izolacji termicznej potrzebujemy? Jeżeli preferujemy coś lżejszego, co uchroni nas jedynie przed wiatrem i deszczem, zdecydujmy się na wiatrówki męskie. Nie posiadają one żadnej spodniej warstwy, która ociepla, ale jednocześnie dodaje wagi i objętości. Sprawia to, że stają się idealne na późniejsze miesiące, nie tylko wiosnę, ale i lato.

Cieplejsze

Jeżeli preferujemy jednak coś cieplejszego, zastanówmy się w jakim środowisku najczęściej spędzamy czas. Jeśli do pracy podróżujemy komunikacją miejską lub samochodem, a większość czasu spędzamy w mieście, wystarczy nam coś, co tylko ogrzeje, a jednocześnie będzie bardzo lekkie. Mowa oczywiście o kurtkach puchowych! Są one zupełnie nowym wynalazkiem, który szybko zdobył sobie rzesze fanów – i nic dziwnego, bo są one niezwykle praktyczne.

Jako mężczyźni bardzo aktywni, zdecydujmy się na coś, co łączy walory wiatrówek męskich i puchówek – czyli kurtki softshell. Podpinka ogrzeje nas, a zewnętrzna membrana ochroni od deszczu i wichru. Po co kupować dwie kurtki, skoro można zdecydować się na jedną?