Alternatywa dla marynarki

Alternatywa dla marynarki

Co najczęściej mamy na myśli mówiąc ” to jest elegancki mężczyzna”? Co też właśnie czyni go eleganckim? Otóż na pewno zadbany wygląd, ciekawa fryzura i marynarka. Lecz właśnie – czy zawsze ta marynarka jest konieczna? Czy nie istnieje jakaś ciekawa alternatywa?

Męskie swetry rozpinane – w miejsce marynarek!

Oczywiście, że jest! Dzisiaj coraz częściej nosi się właśnie swetry rozpinane z DStreet zamiast marynarek. Każdy mężczyzna doskonale się bowiem orientuje, że są sytuacje, w których chce się wyglądać elegancko, a jednocześnie założenie marynarki jest niewygodne i niepraktyczne. Warto przypatrzeć się dwóm stylom, które znakomicie pokazują, jak ciekawe i stylowe mogą być rozpinane swetry.

Oksfordzkie klimaty

Przede wszystkim spójrzmy na modę wzorowaną na dawnych uniwersyteckich strojach. Spodnie z ciemnego materiału lub czasem w kratkę, sztyblety albo oksfordki, koszula lub koszulka polo. Do tego właśnie charakterystyczny, nieco luźny sweter zapinany na guziki. Utrzymany raczej  w ciemnych barwach z charakterystycznymi paskami w innym kolorze doda stylu i charakteru.

Sportowo i ciepło

Oczywiście jednak nie musimy ubierać się tak poważnie. Warto także postawić na dżinsowe kolorowe spodnie (np. piaskowe), połączyć je  koszulą i dodać gruby sweter zapinany na guziki. Dobrze będą także wyglądały męskie swetry rozpinane na zamek błyskawiczny, tu jednakże, aby całość stylizacji nie była mętna, trzeba dodać jakiś bardziej wyrazisty akcent np. t – shirt z oryginalnym napisem, markową koszulkę polo czy ciekawe trampki.